İgeder Akıl Oyunları Eğitimi
Hakkımızda
İGEDER Akademi
İGEDER Anadolu
İGEDER Dünya
İnsan Kaynakları
Öğretmen Etkinlikleri
Ünlemler
Platformlar
Eğitim Okumaları
Eğitim Haberleri
Güncel Haberler
İGEDER Web Siteleri
Basın Bildirileri
Bilim İnsanları
Erkam Radyo
Basında İGEDER
Eğitim Literatürü
Yayınlar
Projeler
Yazar Öğretmenler
İyi Örnekler
Sıkça Sorulan Sorular
İletişim
Arşiv
 www.igedermateryal.org.tr
 

İGEDER, Öğretmenlerin profesyonel, kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yine bir grup öğretmen tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

www.igedermateryal.org.tr İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) üyesi ve gönüllüsü eğitimciler tarafından hazırlanan öğretmenler arası eğitim materyali paylaşım platformudur.

www.igedermateryal.org.tr, öğretmenlerimizin ürettiği nitelikli eğitim materyalini meslektaşlarımıza ulaştırmak ve yeni ve özgün eğitim materyalleri geliştirmeyi teşvik etmek amacıyla siz meslektaşlarımızdan gelen talep üzerine hazırlanmıştır.

Bugün İnternet bilgiye ulaşmanın en kolay yollarından biridir. Hemen her meslek grubu ve her yaşta birey, her tür bilgi için ilk müracaat kaynağı olarak İnternet’i kullanmaktadır. Bu oldukça heyecan verici bir gelişmedir. Ancak, bu durum bazı önemli sorunları da beraberinde getirmiştir. Sorunlardan ilki ve önemlisi İnternet, her yaştan insanda ve özellikle eğitim camiasında bir kolaycılık ve hazırcılık alışkanlığını yaygınlaştırmaktadır. Bu durum, birçok kullanıcıda üretme üşengeçliğine yol açmaktadır. Sonuçta birçoğumuz İnternet’ten bulduğu ve çoğu kez de doğruluğu, yararı ve etkililiği tartışmalı sözde eğitim materyalleri ile yetinmekteyiz.

İGEDER, İnternet'in sağladığı imkânları da değerlendirerek üyesi ve gönüllüsü olan eğitimcilerle işbirliği halinde doğru, yararlı, özgün ve estetik eğitim materyalleri üretmek ve bunların ücretsiz paylaşımını sağlamak arzusundadır. Böylece kurumsal misyonuna da uygun bir hizmet yapmış olacaktır.

www.igedermateryal.org.tr

 2011-09-21
 

İgedermateryal.org.tr ait sayfalar
Vefa Temalı Değerler Eğitimi Materyalleri

 
 
 
 
   
   
 
Bu site bir İGEDER (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) organizasyonudur.
Bulgurlu Mh. Bulgurlu Cd. Etiler Sk. No:10 Üsküdar - İstanbul / Tel : 0 216 546 10 03 - Faks : 0 216 650 85 39